מאמר נבחר

הנומרולוגיה ו”העידן החדש”, הניו אייג’

הנומרולוגיה ו”העידן החדש”, הניו אייג’

מהו העידן החדש ואיך הוא מתקשר למפה נומרולוגית ולעלייה הדרמתית בביקוש לייעוץ בדרכים שונות?

ה”עידן החדש” או כפי שנקרא בפי רבים “הניו אייג'” החל להתפתח באמצע המאה העשרים.
בתוך “העידן החדש”, נכללים גם: היוגה, המדיטציה, לימודי הקבלה, הטאיצ’י, הוויפאסאנה, הזן בודהיזם, הרפואה אלטרנטיבית, הצמחונות והטבעונות, ההומיאופתיה, החיים ירוקים והשמירה המוגברת ומודעות לאיכות הסביבה, שאמאניזם, קואוצ’ינג, גרפולוגיה, חינוך אלטרנטיבי, עליה לקברי צדיקים, ומיסטיקה (נומרולוגיה, אסטרולוגיה, תקשור, קריאה בקלפים…). עוד ועוד אנשים רציונליים פונים בבקשת תשובות מהמימד המטאפיזי. אנשים אלו מחפשים משמעות ופרשנות אחרת לחיים המקיפים אותם, ואל מול העולם הגשמי שבחוץ, המלא בפיתויים, בקשיים ובאשליות, נותנים ביטוי גדול יותר לעולמם הפנימי-הרגשי.
האדם כבר הכיר בקיומו של תת-המודע בתוכו. העידן החדש מדבר על ההכרה בקיומו של העל-מודע באדם עצמו וביקום.

המורה הרוחני בעידן החדש

המדריך, היועץ, המורה בעידן החדש נקרא גם מנטור וגם “מורה רוחני”. בדרך כלל זהו אדם בעל ראיה גלובלית, רחבה, נאמנה לזולת, מתחשבת. אדם שלמד מניסיון חייו וכעת מעביר מן הידע שלו לאחרים. יש לו יכולות הוראה, הוא ישר ומהימן, צנוע ונמדד בדוגמא האישית באופן התנהלותו בחייו. תפקידו המרכזי להביא את תלמידיו אל הדרך שתוביל למיצוי ייעודם האישי, ללוותם ולהדריכם כך שיגיעו בסופו של דבר לרמתו הרוחנית ואף מעבר לכך. גם בתחום זה, כמו במקצועות השונים, יש להקפיד ולהבחין בין המורה הרוחני לבין שרלטנים, אנשים בעלי כריזמה הסוחפים אחריהם למטרות אינטרסנטיות – אישיות.
את המורים הרוחניים כאמור, מאפיין הצורך לעזור לזולת והרצון להעביר את הידע שלהם הלאה, והם שייכים לתחומי רוח מגוונים, כגון: בודהיזם, קואוצ’ינג, נומרולוגיה והמיסטיקה בכלל.

המיסטיקה בעידן החדש

תחומי המיסטיקה השונים: אסטרולוגיה, קריאה בקלפים, נומרולוגיה (כוללת את הייעוץ והמפה הנומרולוגית) ותקשור מושפעים אף הם מהעידן החדש. תחומים אלו מלווים את האדם מאות ואף אלפי שנים, ועדיין גם בהם ניכרת התחדשות.
ההתחדשות נובעת בעיקרה בתפיסה שהידע הזה איננו שמור ליחידי סגולה בלבד. הוא פתוח וזמין לכול, כך שניתן להשתמש בידע ולהפיק טוב בהכוונה נכונה ומציאת יעודו של אדם ועל ידי כך הרחבת אושרו. אסטרולוגים, נומרולוגים ומתקשרים מהווים גשר אנושי להעברת מסרים מן העולמות המקבילים למציאות היום יומית שלנו, אותה אנו חווים.

מהי הנומרולוגיה?

הנומרולוגיה הינה תורה עתיקה שמחדשת ובעיקר מתרחבת בעידן החדש.
כאמור, היא מלווה אותנו עוד מהעת הקדומה. בעבר, מעטים היו בקיאים ונעזרו בה. כיום, יש הרואים בנומרולוגיה מימד דתי, כיוון שמוצאה מהיהדות, ויש הנעזרים בה ככלי להבנת חיינו ומשמעותם. כלי להכוונה, להבנה, ובעיקר: כלי פרקטי ליישום באמצעות המפה הנומרולוגית.
הנומרולוגיה הינה כלי מאבחן ומכוון בכל תחומי החיים: זוגיות, בריאות, לימודים, פרנסה וכו’. באמצעותה ניתן לייעץ לאדם באשר למרכיביו האישיותיים ולייעודו, וכיצד משפיעים אלה על מערכות היחסים בחייו (עם הוריו, ילדיו וסביבתו) ועל התפתחותו האישית.
שלא כמו תורות אחרות, הייעוץ הנומרולוגי נגיש לקהל הרחב, ומתאים לאנשים משכבות אוכלוסייה מגוונות – החל באנשים מעוטי משכורת והשכלה וכלה במשכילים ובעלי רכוש.

כיצד תורמת הנומרולוגיה לאיזון ולאושר?

הנומרולוגיה הינה דרך לקבלת תשובות ובעיקר למציאת משמעות. כולנו בשלב זה או אחר מחפשים משמעות לחיינו. גם האנשים העמלים הטורחים בהישרדות יום יומית וגם האנשים בעלי היכולת והממון. בשלב מסוים בחיים זה תופס אותנו, הרצון להבין יותר, להתחבר לאני האותנטי שבתוכנו, להרגיש טוב יותר עם עצמנו.
גם ההבנה שהאושר בא מבפנים, האושר הוא פנימי, ואינו מגיע מהחלפת המכונית במודל חדש יותר, קניית בית גדול יותר או אקזיט . בסופם של אלה, שבים ומחפשים משמעות. משמעות לחיים, לאירועים שמתרחשים סביבנו ובתוכנו.

הנומרולוג בעידן החדש

הנומרולוגיה, למרות היותה תורה עתיקת יומין, מתחדשת וחושפת רובד אחר רובד מסודותיה וסודות הבריאה.
הנומרולוג/ית מתאר/ת את מקומו של האדם ביקום, וחושף/ת את מערכות יחסיו ודרכיו. הייעוץ הנומרולוגי בעידן החדש מהווה שיח עם האדם המבקש ייעוץ, ואינו טוטאלי. בפני האדם נפרשות האפשרויות וזכות הבחירה נמצאת בידיו. אך הנומרולוג/ית, כמו ה”מורה הרוחני” מוסיף ונותן דוגמאות מחייו, מניסיונו האישי, מכוון ומעצים את החוזקות של האדם – אותן מגלה באמצעות הנומרולוגיה. כלומר: זהו אינו שיח רטורי אלא דיאלוג מכוון ומעצים. הדבר החשוב ביותר: הלמידה הינה אישית ואותנטית לכל אדם.

מאמרים קשורים