מאמר נבחר

מהו ייעוץ נומרולוגי?

מהו ייעוץ נומרולוגי?

מי מאיתנו לא נתקל בשיח אודות הנומרולוגיה – אם זה בטלוויזיה, בעיתונות או בשיח חברי. לעתים קרובות, המידע שמתקבל אודות נומרולוגיה בערוצים הללו אינו מדויק.  במאמר זה אנסה לשפוך אור על הנושא המורכב – הנומרולוגיה בכלל וייעוץ נומרולוגי בפרט. 

מול ההתפתחות הטכנולוגיה המערבית, המתועשת, התרחבות הניכור החברתי ותחושת הבדידות והחרדה שגדלה, הייעוץ הנומרולוגי מהווה כלי לחזרה לעצמנו דווקא משום שהינו תורה עתיקה. הוא מקרב את הישן אל החדש. הנומרולוגיה מחברת אותנו לנימי נשמתנו, למי שאנחנו באמת, לאהבות הישנות שלנו, לעוצמות שלנו.

אנשים רבים הפונים לייעוץ נומרולוגי אינם מתחדשים בידיעה לגבי יכולותיהם ואופיים, אך מתחדשים בכוח הרב, בהכוונה שמאיצה את הביצוע ומעלה אותם פעמים רבות על הדרך הנכונה, המתאימה להם, על הדרך שלהם ששכחו עם השנים.
הרצון הכל כך אנושי הזה למצוא משמעות למציאות חייהם, מביאה אנשים רבים לייעוץ נומרולוגי.ייעוץ נומרולוגי בשנים האחרונות עולה

במה ניתן להיעזר בייעוץ נומרולוגי?

ייעוץ נומרולוגי יכול לעזור בכל תחומי החיים. הוא עוזר לאדם להגיע להחלטות, מכוון ומאיר את הדרך למתייעץ.
אנשים רבים מגיעים לייעוץ נומרולוגי כשהם בפרשת דרכים אישית, זוגית או מקצועית: נישואים שעלו על שרטון, תחום לימודים שאינם רוצים לעסוק בו עוד – הסבה מקצועית, האם לפתוח עסק כעצמאי או להמשיך לעבוד כשכיר, האם השותף/ה שבחרו להקים עימו את העסק מתאים להם ויצליחו עימו, ועוד, ועוד.

כיצד מתבצע הייעוץ הנומרולוגי?

בבסיסו של הייעוץ הנומרולוגי עומדות שתי הנחות יסוד:
1. ההנחה הגורסת כי לאדם זכות הבחירה, וכי כל הנאמר בייעוץ נועד על מנת להאיר את דרכו של האדם, את נתיב גורלו. להאיר לאדם עצמו את הדרך ולפקוח את עיניו לאפשרויות השונות הנפרשות בפניו, להזדמנויות, לאנשים ולעוצמתו האישית.
2. לקיחת אחריות אישית: האדם המגיע לייעוץ חייב להבין כי עליו לקבל את ההחלטות ולשאת באחריות לחייו כפי שהתנהלו עד הייעוץ וכפי שינהל אותם לאחריו. הייעוץ אכן מכוון ומציע אפשרויות ופוטנציאליים אך כדי שהדברים יתקיימו על האדם לקחת אחריות ולפעול. כך לדוגמא, נותן הייעוץ הנומרולוגי מענה לשאלה מהי התקופה בה ימצא האדם המתייעץ זוגיות. אך הדבר ידרוש כמובן גם כוונה ופעולה מצידו כדי לממש את הפוטנציאל שהופיע בייעוץ הנומרולוגי.
הייעוץ הנומרולוגי מתבצע לאחר מסירת כל הפרטים: שם פרטי, שם נוסף (אם קיים בת.ז), שם משפחה, ותאריך לידה לועזי. נקבע מועד לפגישה (פנים מול פנים או טלפונית). זמן הפגישה אורך בין חצי שעה לשעה וחצי, בהתאם לצורך בייעוץ נרחב או נקודתי.
על המתייעץ לפנות את הזמן לכך, להגיע קשוב ובעל יכולת להכיל את הדברים. במקרים רבים מומלץ לכתוב את עיקרי הדברים או להקליטם, כיוון שכך יתאפשר עיבוד נוסף של הייעוץ בבית, בזמנו הפנוי. כמו כן, בדרך זאת יוכל המתייעץ להעזר לאורך זמן בייעוץ שניתן לו, בכך שיקרא או ישמע מדי פעם את עיקרי הדברים ואלה ימשיכו להאיר לו את הדרך.

מאמרים קשורים